Czy można wynająć mieszkanie na miesiąc

Czy można wynająć mieszkanie na miesiąc

Krótkoterminowy wynajem mieszkań cieszy się niesłabnącą popularnością. Z tej formy noclegu w stolicy korzystają turyści oraz firmy wysyłające swoich pracowników na szkolenia, konferencje lub w delegacje. Nie zawsze kilka dni wystarczy, aby załatwić wszystkie sprawy. Alternatywą jest wynajem mieszkania na tydzień, a nawet na miesiąc.

Zastanawiasz się, na jaki czas możesz wynająć mieszkanie? Jeżeli szukasz nieruchomości na cele mieszkaniowe dla siebie i swoich bliskich, wynajmujący preferują zazwyczaj umowy długoterminowe. Oznacza to, że przynajmniej przez rok musisz pozostać w danym miejscu, a wcześniejsza rezygnacja może skutkować np. utratą kaucji. Tymczasem jest wiele sytuacji przejściowych, w których bardziej ekonomiczne byłoby wynajęcie mieszkania np. na kilka tygodni czy na miesiąc. Okazuje się, że jest to możliwe.

Kiedy warto rozważyć wynajem na miesiąc?

Są rozmaite sytuacje, w których najlepszym rozwiązaniem jest wynajem krótkoterminowy mieszkania. Taka opcja jest polecana:

  • turystom, którzy przyjeżdżają do Warszawy i chcą mieć czas, aby zwiedzić wszystkie atrakcje, jakie oferuje stolica i okoliczne miejscowości,
  • pracownikom, którzy szukają pracy sezonowej lub stałej i potrzebują bazy wypadowej w dobrej lokalizacji,
  • studentom, którzy chcą mieszkać wygodnie, lecz nie przepłacać. Własne mieszkanie lub pokój to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na prywatności,
  • firmom – jeżeli wysyłasz pracownika w delegację, na szkolenie lub do pracy w mieście poza miejscem zamieszkania, zapewnij mu mieszkanie służbowe. W kwaterach pracowniczych mogą poczuć się jak w domu,
  • osobom prywatnym – np. na czas przeprowadzki czy remontu. To niezwykle komfortowa opcja, kiedy w Twoim domu jest brudno i głośno. Nie warto rezygnować z codziennej wygody, znacznie lepiej jest przeczekać ten gorący okres w apartamencie Magnolia.

Wynajem mieszkania na krótki czas jest alternatywą dla rezerwacji pokoju hotelowego. Przewagą jest przede wszystkim niższa cena takiego pobytu, większa swoboda oraz możliwość przebywania w miejscu, w którym panuje domowa atmosfera.

Dopasuj ofertę wynajmu do swoich potrzeb

Rozumiemy, że chcesz dopasować ofertę wynajmu do swoich potrzeb. Dlatego udostępniamy opcję wynajmu krótkoterminowego na doby, tygodnie lub miesiąc. Gwarantujemy przy tym:

  • atrakcyjne ceny oraz elastyczne warunki współpracy,
  • ogromny wybór – udostępniamy ponad 360 apartamentów, z bazą noclegową nawet dla 720 osób jednocześnie,
  • bezpieczeństwo – wszystkie mieszkania znajdują się na terenie zamkniętym, strzeżonym,
  • komfortową lokalizację –warszawski Ursus to dzielnica doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. Odznacza się rozbudowaną, nowoczesną infrastrukturą.
  • wysoki standard wykończenia oraz wyposażenia wnętrz – wierzymy, że nasza dbałość o detale i udogodnienia dla lokatorów pozwoli im poczuć się w wynajmowanym mieszkaniu jak w domu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu mieszkań na miesiąc, tydzień lub dobę. Wynajem krótkoterminowy mieszkań proponujemy osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom – wszystkim, którym zależy na zatrzymaniu się w przytulnym, wygodnym i bezpiecznym miejscu w stolicy.