Jak działa hotel dla pracowników?

Jak działa hotel dla pracowników?

Opis Oferty

W poszukiwaniu dobrych specjalistów firmy coraz śmielej przekraczają granice. Oznacza to, że odległości między główną siedzibą firmy, poszczególnymi jej oddziałami czy miejscami wykonywania obowiązków zacierają się. Jeżeli delegujesz podwładnych do miast oddalonych od domu, powinieneś zapewnić im pokoje pracownicze. Sprawdź czym jest i jak działa hotel dla pracowników.

Wykonywanie obowiązków zawodowych obecnie nie ogranicza się jedynie do miejsca zamieszkania. Z możliwości swobodnego podróżowania po całym kraju korzystają firmy, które delegują pracowników pomiędzy filiami. Zapewnienie im transportu to jednak nie wszystko. Osobom, które pracują z dala od domu należą się mieszkania służbowe lub pokoje pracownicze. Gdzie ich szukać i czym kierować się przy wyborze?

Zwróć uwagę na:

 • standard mieszkania dla pracowników,
 • lokalizację, tj. odległość hotelu pracowniczego od miejsca wykonywanej pracy,
 • cenę,
 • możliwość skorzystania z usług dodatkowych.

W naszym artykule przybliżymy aktualnie obowiązujące standardy i podpowiemy, czym kierować się organizując wynajem mieszkania dla pracownika.

Wynajem mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe

Ze względu na to, że coraz więcej firm reklamuje swoje usługi jako ogólnopolskie, w całym kraju powstają hotele pracownicze. To naturalna odpowiedź na potrzeby rynku. Pracodawca delegujący wykonawców w inne części województwa czy poza jego granice musi zapewnić pokoje dla pracowników w odpowiednim standardzie. Jeżeli firmie zależy na dobrych stosunkach na linii szef — pracownik, a od swoich podwładnych oczekuje wysokiej efektywności i zaangażowania musi zadbać o to, aby mieszkania służbowe zapewniały im domowe warunki. To miejsce, w którym mają wypoczywać, regenerować się i zbierać siły na kolejny dzień w pracy.

Firmy, które decydują się na wynajem mieszkania dla pracownika powinny dopasować ofertę do swoich możliwości finansowych. Cena nie może być jednak głównym czynnikiem, decydującym o wyborze mieszkania służbowego. Niestety na wielu obszarach można jeszcze spotkać obiekty noclegowe, w których niski koszt za wynajem mieszkania dla pracownika przekłada się na niewysoki poziom świadczonych usług.

Na co zwrócić uwagę wynajmując mieszkania służbowe?

Szukasz mieszkania dla pracowników? Warszawski rynek obfituje w liczne oferty kwater o zróżnicowanym standardzie. Zanim zdecydujesz się na wynajem konkretnego mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe określ:

 • lokalizację — hotel dla pracowników nie musi znajdować się tuż przy miejscu pracy. Ważne, aby dojazd był szybki i nieskomplikowany.
 • cenę — wynajem mieszkania dla firmy nie powinien zrujnować jej budżetu. Jednocześnie warto poszukać ofert ekonomicznych w dobrym standardzie.
 • standard — kwatery dla pracowników nie muszą opływać w luksusy. Dobrze jednak, aby miały podstawowe sprzęty AGD czy RTV, WiFi, parking dla mieszkańców, zastawę stołową, pralkę.
 • zaplecze gastronomiczne — mieszkanie służbowe zazwyczaj posiada kuchnie, dobrze jednak gdy w sąsiedztwie znajduje się bar czy restauracja serwująca tanie posiłki.

Hotel pracowniczy — ile to kosztuje?

Chcesz, żeby Twoim pracownikom mieszkało się wygodnie, a odległość od miejsca pracy była niewielka. Zapewne na wynajem mieszkania dla firmy przewidziałeś konkretny budżet, którego nie chcesz przekroczyć. To zrozumiałe. Kwatery dla pracowników zazwyczaj się obiektami ekonomicznymi, co nie oznacza, że ich standard musi być na niskim poziomie. Pamiętaj, że mieszkanie służbowe dla pracownika, jego wygląd i wyposażenie są jedną z wizytówek Twojej firmy. Dlatego najlepsze będą takie hotele pracownicze, które łączą komfort z niewysokimi opłatami za czynsz czy media.

Przeanalizujmy, jak kształtują się i od czego zależą ceny za wynajem mieszkania dla pracownika w Warszawie:

 • oferta zwrotna (dająca możliwość anulowania rezerwacji) jest zazwyczaj droższa nawet o kilkadziesiąt złotych za dobę,
 • najtańsze mieszkania służbowe dla pracownika zlokalizowane są w pewnej odległości od centrum — warto wspomnieć, że np. Ursus posiada dobre połączenia komunikacyjne z innymi dzielnicami. Twoi pracownicy bez trudu dojadą stąd również na obrzeża miasta.
 • koszt za wynajem mieszkania dla firmy zmniejsza się w przypadku podpisania umowy długoterminowej, np. na kilka tygodni, a nawet miesięcy.
 • ceny za dobę w mieszkaniach służbowych wahają się od 160 do 240zł za dobę,
 • przy zakwaterowaniu na dłuższy okres czasu lub wynajmie pokojów pracowniczych dla większej grupy, często można uzyskać warunki nawet o 40% lepsze niż w ofercie standardowej.